طلاکوب و نقره کوب

طلاکوب و نقره کوب

چاپ لیبل معمولا انواع مختلفی دارد یکی از خدمات مجموعه لیبل پرینت در خصوص چاپ لیبل طلاکوبی و نقره کوبی بر روی لیبل است . حالا می خواهیم بیشتر با هم در مورد طلاکوبی و نقره کوبی بدونیم :

انسان ها چند هزار سال قبل از میلاد ، حروف و تصاویر را بر روی خشت، سنگ و چوب حک می کردند . گوتنبرگ که زرگر بود پس از سال ها تلاش موفق به اختراع دستگاه چاپ شد .  در ایران و دیگر شهر های آن نیز چاپ متداول بود و بنابر فراخور موقعیت و کاربرد ، روش ها ی چاپ مختلف انتخاب می شد .  همچنین برای چاپ امضا و مهر حکام از انگشتر های حکاکی شده یا برجسته ، چوب ، فلز استفاده می شد. امروزه دستگاه های چاپ طلا کوب و نقره کوب برای امور چاپ لیبل مورد استفاده گسترده می باشند .

چاپ طلا کوب بر روی چه لیبل هایی صورت می پذیرد ؟

 طلاکوب ، نقره کوب جزو خدمات پس از چاپ می باشند. طلاکوب امروزه به رنگ های مختلف از جمله طلایی، نقرهای، آبی، قرمز و… در بازار موجود است. چاپ طلا کوب و نقره کوب در دو نوع دستی برای چاپ های با تعداد کم مثل چاپ پایان نامه به کار می رود و روش دیگر چاپ ماشینی است که برای چاپ های انبوه مورد استفاده قرار می گیرد . با حروف چینی و کنار هم قرار دادن حروف کلمات ساخته می شوند . سپس لایه نازک از جنس ورق طلا کوب را بر روی متریال مورد نظر قرار می دهند و با فشردن دستگاه و حرارت بر روی کاغذ طلایی و متریال چاپی ، جای حروف چاپ می شوند .

طلا کوبی بر روی انواع مختلف لیبل انجام میگیرد از جمله این لیبل ها میتوان به لیبل کاغذی , شیشه ای , پی وی سی , صدفی و متالایز اشاره کرد  . کیفیت چاپ طلاکوب براساس قالب، نیروی فشار ، میزان ماندگاری ، نوع طرح ، چسب به کار رفته ، کیفیت نوار طلا و کیفیت و رنگ و … بستگی دارد .

و در آخر پیشنهاد می کنیم برای دیدن نمونه کارهای طلاکوبی و نقره کوبی روی  لیبل مجموعه لیبل پرینت و سفارش آنلاین چاپ لیبل به صفحه خدمات و نمونه کارها مراجعه کنید

به بالای صفحه بردن